CV pavyzdys

Motyvacinis laiškas: 5 patarimai, kurie padės Jums sužibėti

motyvacinis laiškas

Radus svajonių darbą tikrai verta įdėti šiek tiek pastangų, kad pavyktų jį “pasiekti”. Nors elementų, kurie garantuoja norimos pozicijos pasiekimą, yra labai daug, tačiau pati pradžia dažniausiai yra susijusi su motyvaciniu laišku, kuris turi įrodyti, kad Jums tikrai labai reikia tam tikros darbo vietos. Tik tokiu atveju seka Jūsų gyvenimo aprašymo apžiūra, kvietimas į pokalbius, atrankos bei kitos smulkmenos.

Skubantiems siūlomos CV kūrimo paslaugos, kurios dažniausiai apima ir motyvacinio laiško parašymą. Visgi, geriau, kai pats stengiatės. Dažniausiai tai matyti apraše. Aptarsime 5 patarimus, kurie padės parašyti geriausią ir labiausiai dėmesio vertą motyvacinį laišką, kuris “atvers” kelius į norimą poziciją.

  1. Profesionalumas – svarbiausias kriterijus.

Kaip rašyti, kad Jūsų motyvacinis laiškas atrodytų profesionaliai? Taip, kad laiškas turi būti toks geras, tarsi nupirktas. O profesionalumas komponuojamas iš daugelio elementų: taisyklinga ir logiška kalba, gramatika, tinkama stilistika ir net tinkamas šablono pasirinkimas.

  1. Tinkama laiško forma.

Motyvacinis laiškas dažniausiai neturi labai griežta nusakomos formos, nebent ją apibrėžia konkretus darbdavys. Visgi, egzistuoja tam tikros formos išlaikymo taisyklės. Lapo viršuje didžiosiomis raidėmis visada reikia parašyti “MOTYVACINIS LAIŠKAS”. Baigus rašyti reikia nurodyti savo vardą bei pavardę. Tekste turite įrodyti, kad esate vertas tam tikros darbo pozicijos.

  1. Motyvacinio laiško šablonas.

CV šablonas – įprastas dalykas, tačiau ar yra koks pagalbininkas rašant motyvacinį laišką? Tikrai yra ir labai rekomenduojamas. Žinoma, šablonų daug, tad rinkitės tokį, kuris geriausiai atitinka ir Jūsų požiūrį į motyvacinio pateikimą.

  1. Tinkama savęs reprezentacija.

Tinkamas turinys dažniausiai kelia daugiausia keblumų, kadangi kai kuriems raštu sunku įrodyti, kad jie yra geriausi. Atsiminkite, kad standartinės nuvalkiotos frazės tikrai nėra geriausias pasirinkimas, kadangi tokių laiškų kaip šis – vadovas gaus dar ne vieną. Būkite originalus ir rašykite tikrai kuo nuoširdžiau.

  1. Motyvacinio laiško apimtis.

Rekomenduojama laiško apimtis turi siekti iki 4 000 spaudos ženklų su tarpais. Tai optimalus ilgis, kurio nepabos skaityti, tačiau kuris įrodys, kad esate atsakingas ir rimtai ruošiatės pozicijai.

Šios pagrindinės taisyklės turėtų Jums padėti motyvacinį laišką parašyti be jokio vargo. Baigus – sekantis žingsnis yra CV rašymas. Jam reikia skirti tiek pat dėmesio ir detalumo kaip kad motyvacinio laiško kūrimui.