CV pavyzdys

Foto gyvenimo aprašyme: ar ji yra būtina?

foto gyvenimo aprasyme cv

Personalų atrankos specialistai labai dažnai susiduria su klausimu – ar nuotrauka gyvenimo aprašyme yra būtina? Sakoma, kad nėra vienareikšmiško atsakymo, kadangi pretenduojant į tam tikras darbo pozicijas – jos reikia, o kitose išvaizda ne tokia svarbi. Tiesa, sutikite, susipažinti su žmogumi (skaitant jo gyvenimo aprašymą) kur kas maloniau, kai vizualiai matote ir žmogaus išorę.

Tad kokia ta nuotrauka turi būti, kad CV šablonas būtų pavyzdinis?

Geras CV šablonas dažniausiai pasižymi neutralumu, paprastumu. Lygiai tokia pat turi būti ir Jūsų nuotrauka. Egzistuoja klasikinio stiliaus tipo nuotrauka, tad tokį prisegti siūlome ir Jums. Ji turi būti be ryškaus makiažo. Be ryškios aprangos, nuotrauka – be efektų. Gana tikslus apibūdinimas yra dokumentų tipo nuotrauka. Nereikia bijo šypsotis – tai sukuria jaukumą. Tačiau šypsena neturi būti per plati, vulgari. Visada “pataikysite” palaikydama minimalumo rėmus. Geriausia rinktis nuotraukas, kuriose esate matomas iki pečių. Profesionalus CV dažniausiai būna neapkrautas (bent jau toks turi būti), tad ir per didelė nuotrauka suteiks nereikalingų detalių.

Turbūt net neverta minėti, kad tikrai netinka tokios nuotraukos, kuriose esate ne vienas. Ir jokio skirtumo, ar antrame fone yra Jūsų mama, ar augintinis. Blogai, kai nuotraukos yra karpomos. Tai – matyti. Geriausia – keliaukite į saloną ir paprašykite profesionalo geros dokumentinės nuotraukos.

CV šablonas dažniausiai turi paliktą erdvę Jūsų nuotraukai ir kaip matote – ji yra stačiakampio formos. Būtent tokią nuotrauką ir siūlome prisegti. Geriausia nuotrauką komponuoti gyvenimo aprašymo viršuje, kadangi dažniausiai tai yra pirmasis akcentas, kur krypsta žvilgsnis. Tinkama CV nuotrauka padės Jums sukurti teigiamo žmogaus įvaizdį, o netinkama nuotrauka gali užkirsti kelią tolimesniam Jūsų gyvenimo aprašymo vertinimui.

Pasikartosime, ar nuotrauka yra būtina? Dažniausiai, kadangi profesionalus CV turi visas svarbiausias sudedamąsias dalis, kurių reikia tinkamam savęs pristatymui. O nuotrauka yra vienas iš tų elementų. Žinoma, jau geriau jokios nuotraukos, jeigu kitas variantas yra nekokybiška, susiliejus ir vulgari, tačiau juk verta pasistengti dėl svajonių darbo vietos, taip?