CV pavyzdys

Kaip rašyti CV?

patarimai rašant cv

Koks gyvenimo aprašymas patraukia darbdavio akį ir kas labiausiai „užkabina“ jį skaitant? Ką jame rašyti, jog jis būtų įdomus ir nešantis naudą?

Kokybiškai parašytas CV gali padėti mažą žingsnelį svajonės link. O tam, kad tas žingsnelis būtų žengtas, itin svarbu žinoti kaip rašyti CV. Tiesa, nėra paprasta parašyti gerą gyvenimo aprašymą, todėl CV parsisiuntimas, kuomet šablonas jau suformuotas yra pasirinkimas, kuris gali jus sudominti. Taip ne tik sutaupysite daug laiko, tačiau ir būsite užtikrinti, kad rašote pagal taisykles. Tačiau, jeigu turite laiko ir noro, CV rašymas visuomet yra geriau nei šablono atsisiuntimas. Rašydami savarankiškai geriau atskleiskite savo asmenines savybes, galėsite išlaisvinti savo kūrybiškumą. Taigi, jeigu nusprendėte rašyti pats, jums reikės žinoti kelias CV rašymo gudrybes.

CV turi būti „užkabinantis“

Dalyvaudami atrankoje ir rašydami supraskite, kad personalo skyrius gauna daugybe CV į jūsų norimą darbo vietą, todėl natūralu, kad gali būti taip, jog jo skaitymui skiriama labai mažai laiko. Jeigu taip yra iš tiesų, reiškia jūsų gyvenimo aprašyme turi būti kažkas, kas „užkabina“ ir priverčia jį skaityti su susidomėjimu.

Viršuje turi būti svarbiausi pasiekimai ir rezultatai

Pasistenkite, jog nuo pačios pradžios skaitančiam asmeniui būtų įdomu, kad nenutiktų taip, jog perskaitęs tik dalį gyvenimo aprašymo jis bus numestas į šoną. Stenkitės iš karto pabrėžti savo geriausius pasiekimus ir rezultatus. Nepradėkite nuo bereikšmių dalykų, kurie gali būti tik kaip papildomi faktai apie jus, visada ištraukite kozirį jau pačioje pradžioje.

Svarbūs ir nesvarbūs faktai

Išryškinkite aktualias ir svarbias savo savybes. Gyvenimo aprašyme labai svarbi informacija: darbo patirtis, specifiniai, darbe reikalingi įgūdžiai, kalbų mokėjimas ir išsilavinimas, tačiau nesvarbi informacija yra laikoma: abstrakčios savybės (komunikabilumas, gebėjimas dirbti komandoje, atsakingumas) ir bet kokia informacija, kuri neprideda jokio išskirtinumo prieš kitus kandidatus arba nėra svarbi siekiamai pozicijai. Jeigu visgi norite rašyti šias savybes, pasistenkite, kad jos būtų kuo žemiau svarbios informacijos.

CV turi būti trumpas

Standartinio gyvenimo aprašymo apimtis yra 1-2 puslapiai. Net jeigu jūs ir turite sukaupę didžiulę karjerą, pasistenkite sutilpti į du puslapius. Stebima tendencija tarp specialistų, kad kuo jie yra daugiau gyvenime pasiekę, tuo sėkmingiau jiems pavyksta sutalpinti į du puslapius, kuo žmonės mažiau pasiekę, tuo jų CV yra didesni. Nesudėkite visų nereikšmingų kursų, mokymų ar stažuočių, kurie nesusiję su darbu, į kurį kandidatuojate.

Turi būti aiškiai apibrėžtos atsakomybės

Aiškiai įvardinkite, kokias pareigas esate užėmę, kokios buvo jūsų atsakomybės. Darbdaviui turi būti visiškai aišku, kas buvote, ką esate patyręs ir kokius sunkumus esate perėjęs iki atvykstant į jo įmonę.

Nemeluokite

Jokiu būdu nerašykite savybių, kurių neturite, kalbos, kurios nemokate, ar kvalifikacijos, kurios neįgiję. Darbdavys tai labai lengvai pastebės ir garantuotai jus dėl to atmes.

CV turi būti individualizuotas

Venkite „copy-paste“ ir pasistenkite, jog kiekvienas jūsų gyvenimo aprašymas būtų unikalus, t.y. nesiųskite to paties gyvenimo aprašymo kelioms įmonėms. Akcentuokite frazes ir raktinius žodžius, kurie tinka būtent konkrečios organizacijos siūlomai darbo vietai arba veiklos pobūdžiui.

Šrifto pasirinkimas ir pavadinimo užrašymas

Rinkitės lengvai įskaitomą šriftą. Venkite šriftų keitimo, skirtingų dydžių teksto, bereikalingų išryškinimų. Tekstas turi būti tvarkingas ir elegantiškas. Jis neturi būti kaip velykinis margutis. Baigus rašyti CV reikia jį išsaugoti PDF formatu, kad nusiuntus jis neišsikraipytų kito kompiuterio fone. Taip pat nesiųskite failo užvadinę „CV“ ir pan. Geriausias failo užrašymas yra tokia forma: „vardas_pavardė_pareigos“.

Tai tik pagrindiniai punktai, kuriais remiantis galite sukurti įtaigų gyvenimo aprašymą, tačiau receptas yra paprastas: geras CV yra toks, kuriame aiškiais ir konkrečiais faktais bei pavyzdžiais atsispindi, ar kandidatas atitinka siekiamos darbo pozicijos reikalavimus. Mūsų aptarta struktūra, CV forma, išvaizda bei kiti elementai – jau tik antraeiliai dalykai, kurie gerą gyvenimo aprašymą paverčia dar geresniu.