CV pavyzdys

Kaip rašyti motyvacinį laišką?

Motyvacinis laiškas – tai lyg papildomas žiupsnelis prieskonių ant jūsų CV, tam kad gyvenimo aprašymas taptų geriausias iš visų kandidatų. Jūsų visų savybių atsiskleidimui, slypinčių giliausiame viduje, dažnu atveju darbdaviai arba personalo atrankos kompanijos be gyvenimo aprašymo paprašo atsiųsti ir motyvacinį laišką. Pamačius tokį prašymą neišsigąskite, netgi priešingai, džiaukitės, nes motyvacinio laiško tikslas yra įrodyti darbdaviui, kad esate tinkamas kandidatas užimti išsvajotą darbo vietą ir vertas būti pakviestas pokalbio. Laiške galite dar labiau pabrėžti savo gebėjimus, parodyti motyvaciją, išreikšti susidomėjimą. Tai priemonė, padedanti Jus išskirti iš kitų kandidatų, atskleisti Jūsų specifines savybes, įgūdžius, kurie leistų Jums dirbti siūlomame darbe geriau nei bet kuriam kitam pretendentui. Laiške turėtumėte aiškiai ir išsamiai išdėstyti savo motyvus, kodėl norite dirbti, kurie gyvenimo patirties aspektai rodo, jog galėtumėte būti tinkamiausias kandidatas. Nuoširdžiai ir atsakingai parašytas motyvacinis laiškas parodys darbdaviui Jūsų rimtus ketinimus įmonės ir pozicijos atžvilgiu, geriau atskleis Jūsų asmenybę.

Svarbu žinoti ne tik kaip rašyti CV, bet ir kaip rašyti motyvacinį laišką, todėl žemiau pateikiame svarbiausius aspektus.

Kas turi atsispindėti motyvaciniame laiške?

  • ​laiškas turi būti skirtas konkrečiai įmonei ar asmeniui – nesiųskite to paties laiško skirtingoms įmonėms ir pritaikykite jį pagal įmonės sritį ar filosofiją.
  • atkreipkite dėmesį į keliamus reikalavimus ir pritaikykite bei akcentuokite savo geriausias savybes, įgūdžius ir gebėjimus, atsižvelgiant į reikalavimus.
  • rašydami laišką galvokite apie darbdavio lūkesčius, nes laiške turi atsispindėti tai, ko nori darbdavys.
  • išryškinkite naują ir aktualią informaciją, rašydami kaip pakeisite įmonę atėjęs į ją dirbti.
  • parašykite, kodėl darbdavys iš daugybės kandidatų turi pasirinkti būtent jus.

Kokios yra esminės motyvacinio laiško rašymo taisyklės?

  • Laiškas turi būti A4 formatu.
  • Laiškas neturi būti ilgas – optimaliausia 3-5 pastraipos, kitaip gali būti nuobodu skaityti.
  • Naudokite tą patį šriftą, šrifto dydį, paryškinkite svarbiausias vietas, kurias norite išskirti – sukurkite puikų estetinį vaizdą, kad laišką būtų malonu skaityti.

Motyvacinio laiško pavyzdys

Motyvacinis laiškas

Pardavimų vadybininko pozicija

 

Manau, kad esu vertas dėmesio kandidatas į                     pareigas. Jūsų kompanijos siūlomas darbas atitinka mano kvalifikaciją: daugiausiai praktinės patirties turiu pardavimų ir bendradarbiavimo bei bendravimo su klientais srityse, kvalifikaciją kėliau                            ,                                    seminaruose, turiu verslo vadybos ir administravimo bakalauro išsilavinimą, dirbu kompiuteriu, laisvai kalbu angliškai ir rusiškai.

Esu tikras, kad mano praktinė patirtis pardavimų srityje bei akademinių studijų metu įgytos žinios leis profesionaliai atlikti Jūsų siūlomo darbo užduotis. Esu savarankiškai atlikęs                                         pardavimų ir paslaugų rinkos analizę, kuri buvo sėkmingai panaudota praktikoje, pradėjęs dirbti paruošiau                               pardavimo ir nuomos kainodaros strategiją. Pritaikydamas efektyviausias pardavimų technikas, ieškojau naujų klientų, vykdžiau tiesioginius pardavimus, derėjausi dėl sąlygų, sudariau sutartis.

Neabejoju, kad mano žinios, įgūdžiai, praktinė patirtis bei asmeninės savybės, tokios kaip iniciatyvumas, komunikabilumas, sugebėjimas greitai įsisavinti žinias, atsakingumas, gali būti sėkmingai panaudotos Jūsų kompanijoje siekiant jos tikslų įgyvendinimo.

Tikiuosi, kad mano kandidatūra Jus sudomino ir maloniai laukiu Jūsų atsakymo. Mielai susitikčiau su Jumis Jums patogiu metu.

 

Pagarbiai,

Vardas Pavardė