CV pavyzdys

Maža ir didelė įmonė – ar yra skirtumas kokį siųsti CV?

Kokį cv siųsti?

Maža ir didelė įmonė – ar yra skirtumas kokį siųsti CV?

Dažnai girdime, kad svajonių darbovietės  yra didelės kompanijos. Dirbti didelėje įmonėje labiau nori tiek tie, kurie jau yra tai darę ir susipažinę su joms būdinga darbo specifika. Taip pat ir tie, kurie yra dirbę tik mažose įmonėse ir girdėję daugybę didelės kompanijos privalumų. Didelės kompanijos laikomos pavyzdinėmis ne be priežasties. Didelės įmonės įprastai pasižymi giliomis tradicijomis, ilgamete patirtimi, puoselėjamomis vertybėmis, neretai ir geresniu atlyginimu. Kita vertus, įmonė būdama „startuoliu“, nėra supančiota didelėms įmonėms būdingu biurokratizmu. Yra imli naujovėms, novatoriška, pasižyminti puikia atmosfera ir darbuotojo motyvavimo priemones. Tokioms įmonėms lengviau pritraukti jaunosios kartos darbuotojus. Matome, kad tiek didelės, tiek mažos įmonės turi savų pranašumų ir savą darbuotojų grupę, kurie nori įsidarbinti. Tačiau į kurią įmonę sunkiau įsidarbinti ir ar gali skirtis įsidarbinimo procedūra, kartu ir gyvenimo aprašymas?

Didelė įmonė – didelė konkurencija?

Didelėse įmonėse yra didelis darbuotojų skaičius, sudėtinga hierarchinė sistema ir valdymo forma. Natūralu, jog esant dideliam darbuotojų skaičiui įmonėje yra personalo skyrius, kuris padeda įstaigos vadovui valdyti personalą, formuoti jo sudėtį. Siekia, kad būtų užtikrintas darbuotojų apmokėjimo, atostogų ir kitos socialinės garantijos. Vadinasi, darbuotojų atranką dažniausiai vykdo personalo skyrius. Ne paslaptis, jog šiai dienai populiarios ir atskirų įmonių įdarbinimo paslaugos, kurios atlieka darbą už įmonę, ieškančią naujo darbuotojo. Vienaip ar kitaip, naujo darbuotojo atranką vykdo savo srities profesionalai, kurie pasistengia nieko nepraleisti pro akis ir atrinkti patį tinkamiausią kandidatą. Reiškia, jūsų gyvenimo aprašymas turi būti labai kokybiškas, kad į jus atkreiptų dėmesį. Kitas svarbus aspektas, jog į vieną darbo vietą didelėje įmonėje gali būti šimtai kandidatų. Esant tokiam kandidatų skaičiui, jaučiame didžiulė konkurencija ir įmonė negali pakviesti į darbo pokalbį visų atsiuntusių CV kandidatų, todėl labai didelį kiekį turi atmesti. Tam, kad taip neįvyktų, vėlgi, jūsų gyvenimo aprašymas turi būti „užkabinantis“ ir vienas iš geriausių tarp gausybės konkurentų. Nereikia bijoti siųsti CV į dideles kompanijas, tačiau reikia atlikti namų darbus, tinkamai pasiruošti ir išsiųsti gerą CV. Didžiulę pagalbą jums gali suteikti CV šablonai, tinkamas CV pavyzdys ir pagrindinės taisyklės kaip rašyti CV.

Maža įmonė – konkurencijos nėra?

Mažos įmonės, neseniai pradėjusios savo veiklą, turi kitokią filosofiją, valdymo formą ir požiūrį į darbuotoją. Esant mažai komandai, greičiausiai, atskiro personalo skyriaus įmonėje nėra, atskiros įmonės, vykdančios darbuotojų atranką taip pat, todėl greičiausiai atranką vykdys pats direktorius ar kažkuris kitas įmonės darbuotojas. Pabrėžtina, kad įvardinti asmenys nėra įdarbinimo atrankų specialistai, kurie iš to valgo duoną ir jų požiūris į gyvenimo aprašymus yra kitoks. Esant tokiam atvejui, CV ,be abejonės, privalo išlikti pagal visas taisykles ir kokybiškas, tačiau rekomenduotina į juos įdėti daugiau laisvės ir  kūrybiškumo, pasitelkti CV su grafiniais elementais, modernius ir šiuolaikiškus, kadangi į jūsų CV bus žiūrima ne taip stereotipiškai ir profesionaliai. Kitas dalykas, jeigu įmonė mažai žinoma, kandidatų skaičius tikrai nebus toks didelis kaip į didelę, žinomą įmonę. Jeigu dar kandidatuojate į nepopuliarią darbo vietą, kandidatų skaičius gali būti iš viso mažas, todėl tikimybė, kad būsite pakviestas bent jau į pokalbį yra kelis kartus didesnė nei didelėje įmonėje.

Nepaisant to, kad į didesnę įmonę rekomenduojama siųsti kaip įmanoma stereotipiškesnį gyvenimo aprašymą, o į mažą kūrybiškesnį, principas yra toks pat – gyvenimo aprašymas privalo būti kokybiškas ir tinkamai parašytas. Naudokite CV šablonus, pavyzdžius, domėkitės kaip rašyti CV, jei patiems per sunku, pasitelkite profesionalus, kurie jums padės. Žiūrint ne pro gyvenimo aprašymų prizmę, kiek lengviau įsidarbinti yra į mažą, mažai žinomą įmonę, kurioje mažas kolektyvas. Mažesnė konkurencija, mažesni vertinimo kriterijai, poreikiai ir ambicijos. Tačiau ar pasirinkti mažą, ar didelę įmonę galite nuspręsti tik jūs pats. Tik atminkite, kad bet kuriuo atveju, vienas iš didžiausių sėkmės faktorių yra geras gyvenimo aprašymas.