Viskas gyvenime turi savo chronologinę seką, ne išimtis ir darbo ieškojimas. Darbo paieška gali tapti labai sudėtingu ir nemaloniu procesu, kuris pareikalaus daug nervų, ištvermės ir laiko resursų. Tam, kad taip nenutiktų, svarbu žinoti paprastą chronologinę seką nuo ko pradėti ir kaip ieškoti darbo. Štai keli patarimai kaip palengvinti darbo ieškojimo procesą:
Susikurkite gyvenimo aprašymą
Geras gyvenimo aprašymas – raktas į sėkmingą karjeros pradžią. Žinoma, tai tik vienas iš kelių durų raktų nuo sėkmės, tačiau vienas iš pagrindinių. Skirkite tam daugiausiai laiko. Nemokami cv šablonai gali būti puiki pagalba, kad CV rašymas taptų sėkmingu ir maloniu. Parašę gyvenimo aprašymą siųskite jį norimai įmonei ir laukite pakvietimo į darbo pokalbį.
Ieškokite darbo skelbimų
Ieškokite skelbimų įvairiose vietose. Darbo skelbimų ieškojimas tik viename ar keliose portaluose gali būti pražūtingas. Šiais laikais yra sukurta labai daug įvairių skelbimų talpinimo vietų. Todėl pasitelkite interneto galią ir išieškokite visas įmanomas vietas. Jokiu būdu neatmeskite ir mažų interneto portalų. Kartais mažos įmonės neskelbia darbo skelbimų didžiausiuose portaluose, tačiau tikrai nereiškia, kad juose bus netinkami skelbimai.
Įdėmiai sekite ir skaitykite darbo skelbimus
Labai mažai žmonių įdėmiai skaito darbo pasiūlymus. Būtinai atidžiai skaitykite ir susipažinkite su skelbime nurodoma informacija. Įsitikinkite, kad kandidatuojate į norimą poziciją, atitinkate reikalaujamus kriterijus. Atidžiai peržiūrėkite įmonę ir pasidomėkite jos finansiniu pajėgumu, darbuotojų kaita. Jei liekate patenkinti įmone, drąsiai kandidatuokite.
Nesiųskite CV visiems
Išanalizuokite savo poreikius ir rinką. Supraskite, kokio darbo norite. Tai atlikę sutelkite dėmesį tik ties tais darbo skelbimais, kuriems turite pakankamai žinių, reikiamos kvalifikacijos ir būdo savybių. Jeigu neatitinkate nurodytų reikalavimų arba nenorite jų išsiugdyti – geriau savo CV nesiųsti ir negaišinti tiek savo, tiek darbdavio brangaus laiko. Taip pat susidarykite sąrašą visų įmonių, kuriuose norėtumėte dirbti ir nuolatos sekite jų skelbimus apie laisvas darbo vietas.
Nesustokite ieškoti skelbimų
Išsiuntėte per vieną dieną kelis gyvenimo aprašymus ir nusprendėte, kad užteks? Tai didelė klaida. Nesate garantuotas, kad į jūsų gyvenimo aprašymą įmonė sureaguos ir jus pakvies į pokalbį, todėl visada turėkite daugiau variantų. Toliau atidžiai ieškokite jūsų poreikius tenkinančius skelbimus. Turėdami ne vieną variantą, tolimesniuose etapuose galėsite lyginti darbo pasiūlymus. Niekas jums tikrai netrukdo nuvykti į keletą patinkančių įmonių ir turėti kelis darbo pokalbius vienu metu.
Kreipkitės į draugus ir pažįstamus
Būtinai praneškite draugams ir pažįstamiems, kad ieškote darbo. Kai kurie gėdijasi, kad neturi darbo ir nenoriai pripažįsta, kad ieško jo, tačiau tai darydami daro didelę klaidą. Kuo daugiau žmonių informuosite, kad ieškote darbo – tuo didesnę tikimybę turėsite būti kažkieno rekomenduoti. Šiais laikais dauguma darbdavių iš pradžių darbuotojų ieško per pažintis arba pažįstamų rekomendacijas.
Nesirinkite darbo tik pagal atlyginimą
Daugelis žmonių darbą renkasi pagal atlyginimą. Neretai pamatę nurodytą per mažą atlyginimą arba visai nenurodytą net nesiunčia gyvenimo aprašymo. Darbdaviai šį atlyginimo klausimą mato trimis skirtingais kampais: nenurodo atlyginimo, nes galvoja, kad nereikia, nenurodo, nes galvoja, kad siūlo per mažai, ir nenurodo, nes galvoja, jog alga priklauso nuo žmogaus. Nereiktų tiesiogiai į tai kreipti dėmesio ir jeigu darbas tikrai domina, vertėtų vis tiek siųsti CV, nes atlyginimas gali būti derybų klausimas net ir tuo atveju, jei tiksliai nurodytas darbo skelbime. Geras gyvenimo aprašymas ir darbo pokalbis gali priversti darbdavį kelti atlyginimo kartelę.
Gali atrodyti, jog darbo paieška yra elementarus ir nieko blogo nežadantis procesas, tačiau net ir menkiausios klaidos gali šį procesą nereikalingai apsunkinti. Kad tų klaidų nebūtų, vadovaukitės šiais aptartais praktiškais patarimais ir laukite sėkmingų rezultatų.