CV pavyzdys

CV be darbo patirties – Ką įrašyti?

CV rašymas be patirties

Esu jaunas žmogus ir visiškai neturiu darbo patirties – ar tai problema?

Jauno žmogaus pasaulis kitoks nei suaugusio – kitoks mąstymas, kitokie sumanymai, idėjos, troškimai ir svajonės. Gali nuskambėti keistai, tačiau dabartiniais laikais vis dažniau pasitaiko situacijų, kuomet jauni žmonės nenori susirasti darbo, nes jiems nėra motyvacijos, nepasitiki savimi, gėdijasi ir kompleksuoja, galvoja, kad dirbti yra beprasmiška, netenkina atlyginimas ar tiesiog tam nepribrendo. Sveikintina, jeigu esate jaunas žmogus ir neturite darbo patirties, tačiau trykštate noru dirbti.  Žmogus yra sutvertas darbui, todėl reikia tuo naudotis. Dirbti, tobulėti, judėti pirmyn, o ne stovėti vienoje vietoje. Todėl, jeigu žmogus nesiryžta pradėti vykdyti savo pareigų – gyvenimas jį visais įmanomais būdais bandys priversti imtis darbo. Jeigu esate pasiryžęs pradėti dirbti, nėra svarbu ar esate jaunas žmogus be patirties, ar jau patyręs vilkas, kelias yra toks pat – eiti ir bandyti patekti ten, kur norite, o pati pradžia prasideda nuo gero savęs prisistatymo – gyvenimo aprašymo.  Taigi, kaip rašyti cv kai neturite darbo patirties?

Pabandykite dirbti nemokamai – atlikite praktiką

Jaunam žmogui labai svarbu suvokti praktikos naudą bei svarbą tiek darbdavių, tiek jaunų žmonių atžvilgiu. Praktikos metu jaunimas turi galimybę įgyti praktinių įgūdžių, reikalingų tolimesnėje karjeroje, o darbdaviai turi galimybę praktikos metu kelti būsimų specialistų kvalifikaciją bei išsiugdyti sau darbuotoją. Negalima bijoti, reikia būti drąsiems ir praktikos metu atskleisti visas savo geriausias savybes. Negalvokite, jog beprasmiška dirbti už „ačiū“, nes taip galvodami esate neteisus. Dirbate ne už „ačiū“, o už galimybę įgyti neįkainojamą gyvenimišką patirtį ir užsitarnauti sėkmingą ateities karjerą. Atkakliai, ir motyvuotai dirbdamas žmogus gali įrodyti, jog būtų puikus darbuotojas, įsiminti darbdaviui ir besibaigiant praktikai ar atsiradus laisvai darbo vietai ateityje, pradėti savo jau kaip darbuotojo karjerą. Atlikę praktiką ne tik turėsite galimybę pasilikti įmonėje, bet ir turėsite ką įrašyti į savo naująjį gyvenimo aprašymą.

Įvardinkite kitas veiklas

Neturint darbo patirties sunku pateikti gerą ir pritraukiantį CV. Tačiau net ir tuo atveju, jeigu nėra darbo patirties, vis tiek yra tam tikros universitete ar mokykloje įgytos patirtys, pasiekimai, organizavimai, laimėjimai, socialinės ar labdaringos veiklos. Prisiminkite viską, ką svarbaus nuveikėte ar laimėjote per gyvenimą. Ypatingai darbdavį gali sužavėti jūsų socialinė ir labdaringa veikla. Pasirodysite įdomus ir rūpestingas žmogus, kuris gali rūpintis ne tik kitais, bet ir įmone. Svarbu, kad išvardintose veiklose atsispindėtų motyvacija, komunikabilumas ir bendravimas, bendradarbiavimas ir gebėjimas dirbti komandoje, iniciatyvumas, aktyvumas ir atsakingumas, gebėjimas mokytis ir nuolatinis tobulėjimas, pozityvumas ir atsparumas stresui.

Nebijokite parodyti, kad neturite patirties

Nebijokite siekti svajonių darbo. Pasitikėdami galite įvertinti savo galimybes ir pakeisti savo gyvenimo būdą. Prisiminkite, kad pasitikintis žmogus nebijo išsakyti savo norų ir reikalavimų. Jei neturite darbo patirties, dar nereiškia, kad jūs esate prastesnis už kitus. Nepamirškite savo individualumo ir gerųjų savybių. Garantuotai turite tokių savybių, kurių niekas neturi. Būkite unikalus ir pasitikėkite savimi. Nepamirškite, kad tai siekiamybė, ir negalvokite, jog gali nepasisekti. Jei nepasiseks iš pirmo karto, nesmerkite savęs kiekvieną kartą, kai nesugebėsite kažko padaryti.

Tiesa ta, kad jaunas žmogus susiduria su įvairiausiais sunkumais, kurie gali nulemti ateitį. Kiekvienas įveiktas iššūkis ar menkiausia pergalė pakelia žmogų ant sparnų. Kiekviena nesėkmė ar nelaimė padaro žmogų stipresnį, tvirtina jo asmenybę. Darbas kaip ir gyvenimas, nėra pastovus. Vieną dieną dirbame vienur, kitą dieną jau kitur. Vieną dieną didžiulė karjeros sėkmė, kitą dieną jau nuosmukis. Susikūrę jau pačioje savo karjeros pradžioje gerą gyvenimo aprašymą, tolimesniais etapais reikės jį tik papildyti naujomis įgytomis savybėmis, kvalifikacija ir darbo patirtimi. CV šablonas, kurį turėsite jums gali būti naudingas per visą darbo karjerą. Atminkite, jog geras gyvenimo aprašymas gali prisidėti prie didžiulės sėkmės darbinantis į svajonių darbą, net jeigu ir neturite darbo patirties.