CV pavyzdys

Didžiausia klaida ieškant darbo – blogai parašytas CV

Ar ieškodami darbo pagalvojate, kad darbo paieška jums gali sukelti neplanuotų problemų, nes tai yra atsakingas ir daug pastangų reikalaujantis darbas? Keista, tačiau kartais visa tai pamirštame ir žiūrime į viską labai atsainiai ir pasyviai, naiviai tikėdamiesi, jog kad ir ką bedarysime, darbą vis tiek gausime.

Sėkmė ir palankūs sprendimai aplanko tik tuos, kurie atkakliai siekia savo tikslų, į viską žiūri atsakingai, įdeda daug darbo ir pastangų, o ne tuos, kurie eina lengviausiu keliu. Pats pirmas ir svarbiausias žingsnis, kurį darome ketindami įsidarbinti yra CV rašymas. Bet ar žinome kaip rašyti CV ir svarbiausia, ko į jį nerašyti? Pateikiame Jums 10 didžiausių CV rašymų klaidas. Peržiūrėkite ir nekartokite jų!

 • Netvarkingas ir padrikai parašytas CV

  CV be struktūros ir logikos, padrikas, parašytas nesilaikant elementarių rašymo taisyklių. Jūsų gyvenimo aprašymas nieko nesužavės, jei jame bus daug rašybos ir skyrybos klaidų. Jei sunkiai sekasi sukurti tvarkingą CV be klaidų – CV šablonas jums labai pagelbės.

 • Turėkite tvarkingas socialinių tinklų paskyras

  Kandidatų personalo paieška visame pasaulyje gręžiasi į tokius socialinius tinklus kaip „LinkedIn“, „Facebook“, „Twitter“, „Instagram“ ir kt. Būtent juose darbdaviai aktyviai dairosi būsimų darbuotojų ir, susidomėję kandidatu, virtualioje erdvėje tikrina jų reputaciją. Šiandien kandidato įvaizdis socialiniuose tinkluose dažnai nulemia darbdavio apsisprendimą samdyti asmenį darbui ar ne. Svarbu, kad darbdavys pamatytų tai, ką nori pamatyti – tvarkingą, atsakingą ir išsilavinusį asmenį. Pagyrimo tikrai negausite, jei jis ras kompromituojančios ar iššaukiančios informacijos. Jei jau mėgstate elgtis neatsakingai ir viską keliate į interneto platybes, tuo laikotarpiu, kai ieškote darbo, padarykite savo paskyras matomas tik jūsų draugams, kad darbdavys neturėtų galimybės nieko pamatyti. Būkite budrūs.

 • Per mažai dėmesio skiriama darbo pobūdžio aprašymui

  Nepakanka parašyti vien tik įmonės ir pareigų pavadinimus. Išsamiai aprašykite pagrindines darbo užduotis, atsakomybės lygį, pasiekimus ir kt. Labai svarbu, kad aprašyme pasimatytų jūsų kompetencijos ir savybės, kurias darbdavys gautų jus pakvietęs dirbti pas save.

 • Per ilgas arba per trumpas CV

  Ilgas CV didina tikimybę, jog jį atsibos skaityti ir jis bus numestas į šoną, trumpas – jog neturite ką parašyti ir esate neįdomus, neatsakingas ar net tinginys. Trumpu CV laikomas 1 puslapio, o ilgu – 2. CV pavyzdys jums suteiks daugiau informacijos šiuo klausimu. Peržiūrėkite ir suprasite, kokio ilgio gyvenimo aprašymas atrodo geriausiai.

 • Nuoseklumo stoka

  Blaškymasis tarp datų ar chronologijos nesilaikymas apsunkina skaitymą. Jeigu turite didelę patirtį buvusiuose darbuose, būtinai rašykite viską nuosekliai, eiliškumo tvarka. Sutikrinkite, kad datos būtų tinkamai parašytos, be klaidų.

 • Netinkama nuotrauka

  Jeigu jau nusprendėte kelti nuotrauką į gyvenimo aprašymą, pasirūpinkite, jog ji būtų tvarkinga. Geriausiai tinkama dokumentinė nuotrauka, kurioje atrodote solidžiai. Jokiu būdu nedėkite savo nuotraukos su draugais kuomet linksminatės. Vestuvinė nuotrauka taip pat ne pati geriausia išeitis.

 • Netinkamas el. pašto adresas

  Atkreipkite dėmesį iš kokio pašto darbdaviui siunčiate CV. Geriausiai tinkama pašto forma yra vardas.pavarde@gmail.com. Atkreipkite dėmesį ne tik į vardo pasirinkimą, kuris jokiu būdu negali būti keistu pavadinimu, tokiu kaip „meškiukas“, „mažutė“ ir pan., bet pasistenkite, jog ir paštas būtų patikimas, toks kaip „gmail.com“ ar „yahoo.com“. Kitu atveju neatrodysite solidžiai.

 • Melavimas

  Meluodami iš karto prarasite tikimybę įsidarbinti. Atminkite, darbdavys gali turėti daug pažinčių ir žinoti įvairius faktus, todėl didelė tikimybė, jog būsite pagautas meluojant.

 • Netinkamas dokumento formatas arba pavadinimas

  Rašymui naudokite „WORD“ programą. Parašę būtinai suformatuokite PDF formatu. Pavadinkite failą tinkamai. Ar žinote, kiek gauname CV su pavadinimu „Mano CV“ arba „Gyvenimo aprašymas“? Begale! Tinkamas CV pavadinimas: „vardas_pavardė_pareigos“.

 • Kontaktiniai duomenys

  Būtinai patikrinkite, jog nurodėte teisingus kontaktinius duomenis. Atrodo juokinga suklysti lygioje vietoje, tačiau atsarga gėdos nedaro. Įrašę klaidingą telefono numerį prarasite galimybę būsi pakviestas į darbo pokalbį.