CV pavyzdys

Ar geras gyvenimo aprašymas garantuoja sėkmę?

Kas gauna geriausią darbą? Ar visada didžiausią patirtį ir kvalifikaciją turintys asmenys? Tikrai ne. Dažniausiai sėkmė nusišypso ne protingiausiems, bet sumaniausiems, tai yra tiems, kurie moka save pateikti taip, kad darbdavys negalėtų atsispirti. O ką gi daryti, kad tapti tokiu sumaniu ir jus aplankytų sėkmė? Kas garantuoją sėkmę ieškant darbo? Ar užtenka parašyti gerą gyvenimo aprašymą, kad jums pasisektų?

Ieškokite darbo ne vienoje vietoje

Net ir turint tobulą CV jį dar reikia turėti kam siųsti. Jeigu darbo skelbimų ieškote tik vienoje vietoje, greičiausiai praleidžiate nemažai gerų progų, nes šiais laikais galima rasti daugybę vietų kur talpinami darbo skelbimai. Nepasikliaukite vien tik populiariausiomis vietomis, nes tikrai ne visi skelbimus talpina į vieną vietą.

Naršykite internete ir susiraskite bent keletą vietų

Neatmeskim ir to, kad laisvas darbo vietas įmonė viešai gali ir nepaskelbti, tačiau, iš kur apie jas sužinoti? Pabandykite kartas nuo karto paskambinti arba užeiti į tas įmones, kuriose norėtumėte dirbti. Jeigu gaunate atsakymą, kad visos darbo vietos užimtos, būtinai paklauskite, gal jie žino kas ieško specialistų ir į ką reiktų kreiptis. Gavus teigiamą atsakymą, susisiekite su ta įmone ir pasakykite, kas tą įmonę rekomendavo. Be to, pagalbos atrasti neskelbiamas darbo pozicijas prašykite draugų, šeimos narių bei pažįstamų. Dažnai pasitaiko, kad įmonės vadovai nori „savų“, kuriuos rekomenduotų esami darbuotojai. Nebijokite klausti ir domėtis, tai gali būti raktas į sėkmę net ir be gyvenimo aprašymo, o tiesiog su puikia rekomendacija.

Tinkamai pasiruoškite darbo pokalbiui

Net ir tobulai parašytas gyvenimo aprašymas ar žinojimas kaip rašyti cv dar negarantuoja, kad būsite įdarbintas į norimą įmonę. Būkite pasiruošę antram etapui, tai yra darbo pokalbiui taip pat kaip ir pirmajam. Prieš eidami į darbo pokalbį atlikite namų darbus.

Pasiruoškite klausimams, kurie vienaip ar kitaip vis tiek bus.

Dažniausi klausimai būna „kodėl išėjote iš praeito darbo?“, „kokios jūsų stipriosios ir silpnosios savybės?“, „papasakokite apie save“, „kokio atlyginimo tikitės?“ ir pan. Apgalvokite kaip atsakytumėte į tuos elementarius ir tikėtinus klausimus. Labai geras dalykas yra parepetuoti. Surašykite juos ant lapo ir duokite draugui ar šeimos nariui, jog jūsų paklausinėtų ir duotų grįžtamąjį ryšį. Išgirskite, ką jums atsakys. Jeigu jums sakys, kad „nekrapštyk nosies“, „nekramtyk nagų“, tai nereiškia, kad jis nori jums įkąsti, jis tiesiog nori jums padėti. Nustokit kramtyti nagus ir elgtis taip, kad darbdavys koncentruotų dėmesį ne į jūsų „išdaigas“, o į jūsų sakomus žodžius. Repeticijos momentas prieš darbo pokalbį labai daug duoda. Geri vadybininkai, geri pardavėjai, paprastai, eina į santykį, bet kokį kontaktą su kitu žmogumi prieš tai apgalvoję, kokį rezultatą nori gauti ir apgalvoję atsakymus į galimus klausimus. Prieš pokalbį gerai išsimiegokite, nepersivalgykite ir jokiu būdu negerkite alkoholinių gėrimų iš vakaro. Kitaip tariant, nedarykite to, kas gali jums kenkti daryti greitus ir teisingus sprendimus gyvame procese, improvizuoti, būti kūrybiškam. Reikalingas poilsis.

Pasiruoškite psichologiškai, kad galite gauti ir bet kokį klausimą, kurio būsite nenumatę.

Jokiu būdu neatsikalbinėkite ir nesakykite, kad blogas klausimas ir jūs negalite į jį atsakyti. Taip nieko nepasieksite, o tik pabloginsite situaciją. Nesijaudinkite, būkite savimi ir tikėkite ką sakote. Žinoma, eidami į pokalbį tinkamai apsirenkite ir jokiu būdu nevėluokite. Atminkite, kad net ir tobulas gyvenimo aprašymas jūsų neišgelbės, jeigu pokalbio metu tinkamai neatsakysite į klausimus, pasirodysite vulgarus ar neišmanantis srities, į kurią pretenduojate, todėl būkite pasiruošęs geriausiam savo gyvenime pokalbiui.

Taigi, geras gyvenimo aprašymas ar CV šablonas neabejotinai yra puikus koziris jūsų rankose, suteikiantis šansą jums nugalėti daugybę konkurentų ir pasiekti antrą etapą, tačiau jis tikrai ne galutinis. Kaip matome, susirasti darbą galite net ir be gyvenimo aprašymo, o jį turint vis tiek dar būsite pakviestas ir į pokalbį, kuriame turėsite atsiskleisti visu gražumu.